03/Nisan/2024 günü karın ağrısı ile başlayan ağrı tamam buraya kadarmış ömrün dedim kendimce ve prensesim kızımı aradım ben galiba çok kötüyüm dediğimde biranda yanımda gördüm araca bindirdi kendince önce Eğe Üniversite hastanesi acil bölümüne götürdü en az beş beklemeniz söylemi üzerine beni alsancak Nevval Salih İşğören devlet hastanesi aciline getirdiğinde bizim cihazımın arızalı sözleri üzerine kızıma sadece şunu söyleyebildim. 2005 yılında Eğe Üniversitesi hastane genel cerrah bölümünde yine beni bağırsaklarımdan ameliyat yapan Prof. Dr. Ethem Murat Sözbilen acil ara dediğimde kızım aradığında hemen babanı bana getir dediğinde prensesim Medicalpoınt hastanesine götürdü.
Beni hemen filme aldırdı ardından acil ameliyata almamız gerekiyor dediğini duydum. Dostum emin ellerdesin hadi artık uyu diyerek her iki yümüze şaplak atarak ameliyat odasını aldığını gördüm. Saatler süren ameliyat sonrasında çıkışta yine şaplak atarak dostum geçmiş olsun hadi artık dinlenme zamanı diyerek 313 nolu odaya kadar eşlik ettiğine şahit oldum. prof. Dr. Ethem Murat Sözbilen hocama güvenim sonsuzdu hayatım boyunca konusunda uzman olan dostuma sonsuz teşekkür ediyorum. Hastanede kaldığım süre içinde beni yalnız bırakmayarak her türlü desteğini esirğemeyerek gerek morel, dostluk, sevği ilğisini esirğemerek beni yeniden yaşama ve hayata bağlayan dostum Prof. Dr. Ethem Murat Sözbilen sana neler yazsam boş senin hakkını ve iyiliğini nasıl öderim bilmiyorum. Allah seni bu milletin başından eksik etmesin inşallah. Hastanede kaldığım süre içinde bir saat bile beni yalnız bırakmayan ve halen ilği ve alakalarını hiç eksik etmeyen sevgili eşime prensesim kızıma ve prens oğluma nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum. Sevgi bu olsa gerek helede eş ve baba sevgisini anlatmam hiç mümkün değil haklarını nasıl öderim hiç bilmiyorum. Sevğili dostum Prof. Dr. Ethem Murat Sözbilen'e Can kardeşim Prof. Dr. Erdal Türk ve sevğili eşi Prof. Dr. Fiğen Türk hanıma, gerek sosyal medyadan yazan, telefonla arayan, ziyaretime gelerek ziyarette bulunan tüm eş, dost ve arkadaşlarıma teşekkür ediyor saygı, sevği ve şükranlarımı sunuyor hepsinin önlerinde eğiliyorum. Sevği ve iyilik İYİLEŞTİRİR.