İzmirli Çankırılar derneğinin düzenlemiş olduğu Sasalı yaşam parkında gerçekleşen piknik Şöleni çok renkli geçti.Dernek Başkanı Naci Karakuş’un öncülüğünde Çankırılı ailelerin ip yarışması, çuval yarışması, evet hayır oyunu, çeşitli ödüllerin verildiği çekilişler, halay çekilmesi, sazlı sözlü türküler ile mangalda İmdat Setdibi kendi ellerinden pişirdiği nefis köfteler yanında ayran ikramları ve semaverde kaynayan çaylar yapılan hoş sohbetlerle mutlu bir gün geçirildi. Piknik şölenine Çankırılı öğretmenler, askeri personeller, siyaset adamları, iş adamları esnaflar, ev hanımları, gençler, çocuklar katıldı. Ayrıca Atilla Karaaslan ‘ın onur konukları olan Rusya Başkonsolosu Danışmanı Cahit Aguş ve Araştırmacı yazar Murat Gülşan katıldı.İzmir Çankırılılar derneği başkanı Naci Karakuş, yaptığı açıklamada, üyelerin ve ailelerinin katılımıyla düzenledikleri piknik buluşmasını her yıl geleneksel hale getirmeyi planladıklarını ifade ederek, “İzmir de yaşayan hemşerilerimizi bir çatı altında toplamak bizleri sevindiriyor. Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin artması için önemli gördüğümüz pikniğimize katılan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum" dedi.Üyelerin aileleri ve çocuklarının birbirleri ile kaynaşarak hoşça vakit geçirdiği piknik buluşmasında Çankırılılar günü stres atarak geçirdi.