Pınar İpek, Ankara'nın Etimesgut ilçesinde 21 Ekim 1987'de dünyaya gelmiş ve aynı şehirde büyümüş bir isimdir. Ailesi askeri bir geçmişe sahip olup, babası askeri personel ve annesi ev hanımıdır. Köken olarak ise Kırıkkale/Keskinlidir.
Hayatı boyunca birçok engelle karşılaşmış olan İpek, ailesinin desteğiyle bu zorlukların üstesinden gelmiş ve kendini eğlence sektöründe bulmuştur. Başta "İnci Taneleri" dizisi olmak üzere birçok projede yer alarak adını duyurmuştur. Özellikle dans yeteneği ve sahne performansıyla dikkat çeken İpek, "Dilber" karakteriyle izleyicilerin gönlünde taht kurmuştur.
Ancak sadece oyunculuk yetenekleriyle değil, aynı zamanda insanlık ve yardımseverlikle de öne çıkmıştır. Sosyal sorumluluk projelerine aktif olarak katılan ve hayvan hakları konusunda duyarlılığını her fırsatta dile getiren İpek, hayranlarının takdirini kazanmıştır. Ayrıca, zarif ve hanımefendi tarzıyla da dikkat çeken İpek, eğlence sektöründe çalışan bayanların önyargılarını yıkmış ve bir rol model haline gelmiştir.
Pınar İpek, sadece eğlence dünyasının değil, toplumun genelinde sevgi ve saygıyla karşılanan bir isim olmuştur. Sosyal medya platformlarında da geniş bir takipçi kitlesi bulunan İpek, hayatı boyunca yaşadığı her zorlukla mücadele etmiş ve başarıyla ayakta kalmıştır.